Róże Różańcowe

RÓŻANIEC

 

Róże Żywego Różańca, to coś w rodzaju modlitewnego zaplecza parafii. Osoby, które każdego dnia odmawiają tajemnicę różańca tworzą więź między sobą oplatając nią całą naszą parafię. Dzięki ich posłudze i zaangażowaniu Matka Boża czuwa nad nami i prowadzi nas wszystkich do swojego Syna Jezusa Chrystusa.

Róże Żywego Różańca to wspólnoty modlitewno formacyjne, które systematycznie, dzień po dniu modlą się w intencjach całego Kościoła oraz w intencjach misyjnych. Ich posługa z różańcem w ręku jest nieoceniona. Ciche szeptanie kolejnych Zdrowaś Maryjo, rozważanie tajemnic z życia Jezusa Chrystusa, skupienie i cisza czterech ścian własnego domu, to wszystko razem tworzy przestrzeń, która uświęca parafię. Uświęca ziemię po której każdy z nas stąpa w swojej codzienności

Wspólnotę Żywego Różańca tworzą 20 osobowe wspólnoty tak zwane Róże. Może być ich w parafii nawet kilka. Każda osoba każdego dnia modli się jedną z 20 tajemnic różańca. Dzięki temu codziennie odmawiana jest cała Modlitwa Różańcowa. Raz w miesiącu, w pierwszą Niedzielę miesiąca, po drugiej Mszy Świętej wszyscy należący do wspólnoty spotykają się na krótkim spotkaniu formacyjnym ze swoim opiekunem.

Opiekunem jest ks. Proboszcz Adam Drożdż

Wszystkich, którzy pragną wspomóc tę piękną inicjatywę i stać się jednym z filarów podtrzymujących swoją cichą modlitwą wspólnotę całego Kościoła i naszej parafii zapraszamy do wstąpienia w szeregi Róż Żywego Różańca by z różańcem w dłoni zmieniać świat na lepszy.

Dodaj komentarz