Młodzi Kościoła

młodzi kościoła

Dojrzały człowiek to skarb dla wszystkich… Szczególnie dla Wspólnoty Kościoła. Droga do takiego człowieczeństwa nie jest prosta, raczej trudna i wymagająca. Można tę drogę przejść samemu i o własnych siłach, można również pokonać ją w towarzystwie przewodnika we wspólnocie… Właśnie temu służy nasza wspólnota młodzieżowa eMKa czyli MŁODZI KOŚCIOŁA.

Nasza wspólnota to kilkanaście młodych osób wspólnie tworzących grupę zmierzającą w jednym kierunku… tym kierunkiem jest Jezus Chrystus. Dzięki temu droga naszego życia jest radosną przygodą z Bogiem i ludźmi

Gromadzimy się w każdy piątek tygodnia ok. 18.00 po Mszy Świętej wieczornej. Spotkania mają na celu poznanie Jezusa Chrystusa. Spotkanie z Nim i z drugim człowiekiem… spotkania mają zróżnicowany charakter czasem jest to wspólnotowa Msza Święta, innym razem spotkanie z kubkiem herbaty w dłoni i wspólne odkrywanie miejsca wiary w swoim życiu… bywa że pojawia się gitara czy bębenek i wtedy wspólnota rozbrzmiewa silnym śpiewem wychwalającym Boga za Jego wielkie dary… innym razem spotkanie to czas spędzony na adoracji, by wpatrując się w oblicze Jezusa odkrywać tajemnice naszego życia… atmosfera spotkań jest pełna radości choć czasem wymaga też powagi i skupienia.

Pogłębianie wiary i umacnianie więzi z Bogiem i ludźmi ma miejsce również podczas rekolekcji modlitwy. Trzy dni spędzane w ośrodku z dala od świata… by dzięki temu odkrywać prawdę o sobie i swoim życiu. Czasem rekolekcji są również wakacje podczas których przez 15 dni można uczestniczyć w szczególnym sposobie przeżywania czasu, czasu wypełnionego Bogiem.

Nasza wspólnota stara się również brać czynny udział w życiu całej parafii ubogacając swoimi talentami. Od śpiewu podczas najważniejszych świąt aż po różnego rodzaju czuwania czy też przedstawienia okolicznościowe. Spotkania stają się zaproszeniem do dzielenia się swoją wiarą i w ten sposób każdy z wspólnoty staje się świadkiem Chrystusa i mocy Ewangelii.

Opiekunem jest ks. Jarosław Krutak

Dodaj komentarz