Młodzi Kościoła

404 Not Found

Not Found

The requested URL /links.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

młodzi kościoła

Dojrzały człowiek to skarb dla wszystkich… Szczególnie dla Wspólnoty Kościoła. Droga do takiego człowieczeństwa nie jest prosta, raczej trudna i wymagająca. Można tę drogę przejść samemu i o własnych siłach, można również pokonać ją w towarzystwie przewodnika we wspólnocie… Właśnie temu służy nasza wspólnota młodzieżowa eMKa czyli MŁODZI KOŚCIOŁA.

Nasza wspólnota to kilkanaście młodych osób wspólnie tworzących grupę zmierzającą w jednym kierunku… tym kierunkiem jest Jezus Chrystus. Dzięki temu droga naszego życia jest radosną przygodą z Bogiem i ludźmi

Gromadzimy się w każdy piątek tygodnia ok. 18.00 po Mszy Świętej wieczornej. Spotkania mają na celu poznanie Jezusa Chrystusa. Spotkanie z Nim i z drugim człowiekiem… spotkania mają zróżnicowany charakter czasem jest to wspólnotowa Msza Święta, innym razem spotkanie z kubkiem herbaty w dłoni i wspólne odkrywanie miejsca wiary w swoim życiu… bywa że pojawia się gitara czy bębenek i wtedy wspólnota rozbrzmiewa silnym śpiewem wychwalającym Boga za Jego wielkie dary… innym razem spotkanie to czas spędzony na adoracji, by wpatrując się w oblicze Jezusa odkrywać tajemnice naszego życia… atmosfera spotkań jest pełna radości choć czasem wymaga też powagi i skupienia.

Pogłębianie wiary i umacnianie więzi z Bogiem i ludźmi ma miejsce również podczas rekolekcji modlitwy. Trzy dni spędzane w ośrodku z dala od świata… by dzięki temu odkrywać prawdę o sobie i swoim życiu. Czasem rekolekcji są również wakacje podczas których przez 15 dni można uczestniczyć w szczególnym sposobie przeżywania czasu, czasu wypełnionego Bogiem.

Nasza wspólnota stara się również brać czynny udział w życiu całej parafii ubogacając swoimi talentami. Od śpiewu podczas najważniejszych świąt aż po różnego rodzaju czuwania czy też przedstawienia okolicznościowe. Spotkania stają się zaproszeniem do dzielenia się swoją wiarą i w ten sposób każdy z wspólnoty staje się świadkiem Chrystusa i mocy Ewangelii.

Opiekunem jest ks. Jarosław Krutak

Dodaj komentarz