Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego

Categories: Ogłoszenia & Intencje

Niedziela: W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego świętujemy fakt Jezusowego chrztu w wodach Jordanu. Oba wydarzenia są ze sobą związane, gdyż chrzest także był objawieniem Chrystusa: Syn Boży objawił się publicznie i rozpoczął jawna działalność po długim okresie ukrytego życia w Nazarecie. Podczas chrztu udzielanego przez Jan Chrzciciela, Bóg przedstawił Jezusa jako swojego umiłowanego Syna i napełnił Go Duchem Świętym. Również i my zostaliśmy ochrzczeni i staliśmy się członkami Kościoła Chrystusowego, córkami i synami Boga Ojca, powołanymi do składania świadectwa o Nim we współczesnym świecie. Z wdzięcznością wspomnijmy swój własny chrzest i uwielbijmy naszego Pana.

W dzisiejszą niedzielę kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchown.

We wtorek próba chóru parafialnego.

W środę spotkanie wspólnoty Zacheusz. Razem chcemy obchodzić 5-lecie tej wspólnoty. Msza Św. o godz.19.00

W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, o godz. 17.00 Msza Św. szkolna dla klas III naszej parafii. Po Mszy Św. spotkanie w salce katechetycznej.

Od piątku 18.01 w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W piątek próba scholii młodzieżowej.

W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.

Ksiądz wikariusz Jarosław organizuje pielgrzymkę do Wadowic połączoną ze zwiedzaniem domu Ojca Świętego Jana Pawła II. Podczas tej pielgrzymki będzie można również zobaczyć Szopkę Bożonarodzeniową w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Szopki Krakowskie. Pielgrzymka odbędzie się 26.01.2019r.

Zapisy w zakrystii.

Plan kolędy wywieszony jest w gablotce, a także na naszej stronie internetowej.

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele naszej Parafii, oraz za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła.

Author: Ania

Dodaj komentarz