Ogłoszenia duszpasterskie na Święto Świętej Rodziny :Jezusa, Maryi i Józefa – 30.12.2018

Categories: Ogłoszenia & Intencje

Niedziela:   Dziś przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Mamy naszą, polską tradycję świętowania Narodzenia Pańskiego w rodzinie swoich bliskich. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że współczesna rodzina często musi stawić czoła potężnym zagrożeniom. Dobrze zatem, abyśmy raz jeszcze spojrzeli na wspólnotę Jezusa, Maryi i Józefa, która też przeżywała trudne sytuacje. Święta Rodzina z Nazaretu niech będzie dla nas przykładem pokonywania przeciwności losu siłą wiaty i zaufania Bogu. Ufając , że Bóg wspiera swoją miłością i towarzyszy również naszym rodzinom, uwielbijmy Pana Jezusa Chrystusa obecnego pośród nas w znakach  świętej liturgii. 

 

Dzisiaj zapraszamy na wspólne kolędowanie przy choince ( plac obok Urzędu Gminy) o godz. 16.00

 

Poniedziałek 31.12 to ostatni dzień 2018 roku. Msza Św. w tym dniu o godz. 18.00 podczas tej Mszy Św. podsumowanie liturgiczno-gospodarczego całego roku.  

 

We wtorek przypada pierwszy dzień Nowego 2019 Roku. Jest  to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Św. w tym dniu jak w niedzielę o godz. 7.00, 9.15, 11.00 i o godz. 18.00 Jest to Dzień Modlitwy o pokój na świecie. 

 

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. 

 

W czwartek przypada święto Św. Jana. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, o godz. 17.00 Msza Św. w intencji powołań oraz w intencji kapłanów. 

 

W I piątek miesiąca o godz. 17.30 Spowiedź I piątkowa o godz. 18.00 Msza Św. z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

 

W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. O 18.00 Msza Św. , o godz. 19.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed niedzielą chrztu. 

 

W przyszłą niedzielę przypada Święto Objawienia Pańskiego. W tym dniu w naszym Kościele odbędzie Koncert Kolęd o godz. 16.00 na którym wystąpią: Natalia Bukowska, schola młodzieżowa oraz chór parafialny ?Gloria?: W tym dniu kolekta przeznaczona jest na cele misyjne. 

 

Plan kolędy wywieszony jest w gablotce, a także na naszej stronie internetowej. 

 

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele naszej Parafii, oraz za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła.

Author: Ania

Dodaj komentarz