Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Categories: Ogłoszenia & Intencje

Niedziela: Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. ?Przygotujcie drogę Panu? ? usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. On przybędzie nie tylko w tajemnicy swego wcielenia, ale także w dniu paruzji. Jesteśmy zaproszeni, aby poprzez modlitwy i zachowanie postawy czujności przygotowywać się na przybycie Boga, który ciągle przychodzi.    

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji. 

Po drugiej Mszy Św. spotkanie z członkiniami Róż Różańcowych. 

W Adwencie odprawiamy RORATY ? liturgie oczekiwania wraz z Maryją na przyjście Zbawiciela. Msze Św. roratnie będziemy sprawować codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Temat tegorocznych Rorat to słowa ?Z Duchem Twoim?. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych parafian do udziału w tegorocznych Roratach. W Małym Gościu Niedzielnym są materiały niezbędne do dobrego przeżycia tegorocznych Rorat i Adwentu. 

We wtorek próba chóru parafialnego.

We wtorek przypada Wspomnienie Św. Barbary patronki górników. 

W czwartek spotkanie wspólnoty Zacheusz o godz. 19.00  w Cieszynie. 

W czwartek również przypada Wspomnienie Św. Mikołaja biskupa, niosącego każdemu wiele dobroci i radości. Spotkanie ze Św. Mikołajem w naszym Kościele w czwartek podczas Mszy Św. o godz. 17.00. Prosimy by rodzice pamiętali o swoich dzieciach w tym dniu. 

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. 

W I czwartek modlimy się w intencji powołań. 

W I piątek miesiąca Msza Św. o godz. 7.00 i 17.00. Po porannej Mszy Św. nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne. 

W sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. o godz. 7.00 i 10.00, a wieczorna Msza Św. już z liturgii II Niedzieli Adwentu. 

W przyszłą Niedzielę kolekta zbierana przed Kościołem będzie przeznaczona na pomoc Kościołowi zza naszą wschodnią granicą. 

W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł, lampiony roratnie, a także Kalendarze książkowe dla rolników w cenie 20zł. 

Plan kolędy wywieszony jest w gablotce, a także na naszej stronie internetowej. 

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele naszej Parafii, oraz za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła.

Author: Ania

Dodaj komentarz