Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 18.02.2018

Categories: Ogłoszenia & Intencje

Niedziela: Jezus udając się na pustynię, by odbyć czterdziestodniowy post, prowadzony był przez Ducha Świętego. Mógł się oprzeć każdej pokusie szatańskiej, bo miał poczucie synowskiej więzi z Ojcem, której nie zdołał naruszyć zły duch. Nasza wielkopostna pokuta swoje motywy znajduje w wierze i w miłości do Boga. Nie może być pustym gestem ani czynnością niewolniczą, wymuszoną zewnętrznymi okolicznościami, choćby nawet świętymi. Przez chrzest, który nas wybawił z potopu grzechu, staliśmy się przybranymi dziećmi Boga, kierowanymi przez Ducha Bożego, i dlatego autentyczne chrześcijańskie nawrócenie dokonuje się w wolności i radości.

 
Kolekta niedzieli dzisiejszej przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.

 

Gorzkie Żale o godz. 17.30

 

W poniedziałek o godz. 17.00 katecheza parafialna dla uczniów klas 3 z całej naszej parafii.

 

We wtorek próba chóru o godz. 18.00

 

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. ?Msza Święta szkolna o godz. 17.00. Do udziału we Mszy Św. zapraszamy uczniów klas 3 z całej naszej parafii. W czasie Mszy Św. będzie obrzęd poświęcenia świec dzieciom.

 
Spotkanie Wspólnoty Zacheusz w czwartek o godz. 19.00 w Czytelni.

 
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej połączone z kazaniem pasyjnym w piątek o godz. 17.00

 
Próba scholi młodzieżowej w piątek o godz. 18.30

 
W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na misyjne dzieło Ad gentes.

 
Bóg zapłać za ofiary złożone na cele naszej Parafii, oraz za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła.

Author: Ania

Dodaj komentarz