Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą – 11.02.2018

Categories: Ogłoszenia & Intencje

Niedziela: W czasach Jezusa człowiek trędowaty miał przebywać w odosobnieniu, poza obozem, mieć rozdarte szaty i włosy w nieładzie. Kiedy patrzymy na ukrzyżowanego Pana, który został zabity poza miastem, udręczony i oszpecony, widzimy, że podzielił los tych, którzy skazani byli na izolację. Jezus nie szukał własnej chwały, lecz dobra wszystkich. Odtąd nikt z nas nie musi wegetować poza obozem, odrzucony, wyobcowany. Nasz Pan z wielką delikatnością wkracza we wszelkie nasze osamotnienie.

 

Od dzisiaj rozpoczynamy w Kościele nabożeństwo 40-sto godzinne. W naszym kościele wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie od niedzieli do wtorku od godz. 15.00 do 18.00. Po nabożeństwie Msza Św. wieczorna.

 

W poniedziałek o godz. 17.00 katecheza parafialna dla uczniów klas 2 z całek naszej parafii.

 

We wtorek próba chóru o godz. 18.00

 

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa która rozpoczyna Wielki Post. Msze Św. z obrzędem posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00 oraz 18.00. Środa Popielcowa jest dniem postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Msza Święta szkolna o godz. 17.00. Do udziału we Mszy Św. zapraszamy uczniów klas 1 i 2 z całej naszej parafii.

 

Spotkanie Wspólnoty Zacheusz w czwartek o godz. 19.00 w Cieszynie.

 

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej połączone z kazaniem pasyjnym w piątek o godz. 17.00

W piątek po rannej Mszy Św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia z racji 3 piątku miesiąca.

Próba scholi młodzieżowej w piątek o godz. 18.30

 

W sobotę spotkanie z młodzieżą przygotowujące się do bierzmowania. Klasy VII – godz. 9.00, kl. II gim – 10.00 i III gim. – godz. 11.00

 

W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na cele duszpasterstwa.

 

Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30

 

Bóg zapłać za ofiary złożone na cele naszej Parafii, oraz za pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła.

Author: Ania

Dodaj komentarz